Společnost WP systems s.r.o. definitivně ukončuje spolupráci se společností Hoessl GmbH a nově disponuje moderní stírací technikou WPline, která pokrývá všechny potřeby našich zákazníků.
Už mnoho let se zabýváme repasování a inovací stávající stírací techniky. Právě repasování je jednou z variant jak kvalitně a s nižšími náklady zajistit lepší a účinnější chod provozů. Ukázka se týká zajištění repasování stávající stírací techniky s důrazem na zachování maximálního množství původních
funkčních prvků a doladění systému našimi stíracími lištami WPline.
Na podzim jsme úspěšně dokončili zhotovení elektroinstalace na jedné z nově zrekonstruovaných výrobních halách společnosti HaR Komplet s.r.o. v Žatci.
Tato společnost se zabývá výrobou, montáží a kompletací kabelové konfekce a elektroniky.
Dále nabízí kompletní sestavy spínací techniky, letovací práce a další práce včetně testování, balení a zajištění přepravy vyrobeného zboží.
Firma disponuje moderní výrobní technologií pro zpracování kabelů, osazování a letování desek plošných spojů. Ať se jim v nových prostorách daří stejně dobře, jako doposud.
V říjnu jsme zajišťovali kompletní dodání a montáž stírací techniky na zakladač technologického celku dálkové pásové dopravy v lokalitě Tušimice.
Letos jsme podpořili místní akci pro děti "Rozloučení s létem" v naší lokalitě Vrbka, okr. Louny.
Věříme, že se akce všem zúčastněným líbila a těšíme se na další shledání v příštím roce 2018. My jsme byli velice spokojeni a akci jsme si náležitě užili. Líbilo se nám propojení dětí a dospělých při společně stráveném čase.
Pro společnost LB MINERALS, s.r.o. jsme v září vyprojektovali a zrealizovali odpružení dopadových ploch pojízdného kolejového pásového dopravníku. Tím se výrazně zvýšila životnost a kvalita celého zařízení.
V letních měsících jsme provedli dodávku a kompletní servis stírací techniky pro energetický a průmyslový holding. Komplexní péče o techniku zajišťuje očistu dopravních pásů přepravující uhlí a aglomeráty a zvyšuje tak životnost a hladký chod celého zařízení.
Rádi bychom se pochlubili novým prostředkem naší společnosti určený pro reklamní a propagační účely. Jedná se o paraglidingové křídlo – padákový kluzák, který jsme podpořili při jeho výrobě a následném využití.
Během několika let jsme realizovali celou řadu zakázek v oblasti dodání a montáží dopravních pásů od renomovaných celosvětových distributorů a výrobců.
V únoru jsme s úspěchem realizovali návrh, výrobu a montáž podsítných skluzů na technologii pro zpracování přírodního kameniva a písků na lokalitě Dobříň na Roudnicku.
Společnost CEMEX Sand, k. s. je součástí skupiny CEMEX, předního celosvětového výrobce a dodavatel betonu a betonových směsí, kameniva, cementu, přísad a dalších stavebních materiálů. CEMEX patří do trojice největších producentů kameniva na světě.
Nabízíme Vám výrobu pryžových a polyurethanových dílů na zakázku. Určete si tvarovou specifikaci, použití, teplotní limity, chemickou odolnost a my Vám vytvoříme cenovou nabídku na míru. Pokud Vás nabídka osloví, nic nebude bránit ke stanovení konkrétních podmínek dodání hotových výrobků. Více informací a případné poptávky na: miroslav.lapka@wpsystems.cz, +420 727 860 226.
V rámci rozšiřování a zkvalitňování našich služeb jsme pro Vás otevřeli novou pobočku v Mostě. Rádi Vás zde přivítáme a seznámíme s našimi službami, materiály a jejich přednostmi, vyhotovíme cenovou nabídku, a případně dohodneme termín instalace s naším technikem. Kontaktovat nás můžete osobně přímo na pobočce, nebo telefonicky.
Adresa nové pobočky:
Františka Kmocha 1824
434 01 Most
Mobilní telefon: 727 860 226
Email: miroslav.lapka@wpsystems.cz
Za firmu WP systems s.r.o.
Miroslav Lapka
jednatel firmy
Společnost WP systems s.r.o. přináší z veletrhu BAUMA 2016 jako první do České Republiky novinku - 2 nové typy stěračů Duro-flex. Tyto stěrače budou brzy představeny našim zákazníkům v energetickém průmyslu.
Více iformací o výrobcích Duro-flex.
BAUMA je světově nejdůležitějším veletrhem ve stavebním průmyslu. Veletrh se koná výstavní ploše 555.000m2, vystavuje zde přes 3.000 vystavovatelů z celého světa. Jedná se o prvotřídní platformu pro rozvíjení obchodních aktivit a také slouží jako indikátor inovačních trendů a budoucnosti celého průmyslu. Jedině na tomto veletrhu máte příležitost se osobně setkat a komunikovat s předními stavebními společnostmi.
Veletrh se konal opět po třech letech!
Veletrh je určen nejen odborné veřejnosti, jako jsou zástupci firem, obchodníci, nákupčí a odborníci, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti.
BAUMA 2016 patří k mezinárodně nejdůležitějším veletrhům ve stavebním průmyslu a je považován za absolutní špičku ve svém oboru na světě. Tento veletrh navazuje na úspěchy předchozích ročníků a po tříleté pauze tak dává příležitost prezentovat vlastní výrobky a nejnovější technologie mezi oborovou elitou.
Hlavní produktové kategorie:
V roce 2013 se na veletrhu prezentovalo 3 400 vystavovatelů z 57 zemí z celého světa. Celkem pak veletrh navštívilo okolo 530 000 návštěvníků. Veletrh BAUMA tak potvrdil své absolutně jedinečné postavení v oboru a počtem prodaných metrů je vůbec největší veletržní akcí na světě!
Více informací na: www.bauma.de, www.expocs.cz/veletrhy/bauma.
Firma WP systems s.r.o. přináší jako první z veletrhu 2 nové typy stěračů Duro-flex. Tyto 2 nové typy stěračů budou brzy představeny zákazníkům v energetickém průmyslu.
A seven-day show of superlatives at bauma...
... attracted around 580,000 visitors from 200 countries to Munich between April 11 and 17. That’s a rise of more than nine percent. After Germany, the top ten countries of origin among the visitors were Austria, Switzerland, Italy, France, the Netherlands, UK, Sweden, the Russian Federation, Poland and the Czech Republic. A total of 3,423 exhibitors—1,263 from Germany and 2,160 from abroad—from 58 countries presented their products, developments and innovations on a record 605,000 square meters of exhibition space. Exhibitors from outside Germany accounted for 63 percent of the total—higher than ever before.
Boosting growth in the sector
Klaus Dittrich, Chairman & CEO of Messe München, is delighted: “The response from the participants this year was amazing. The visitors at bauma always come looking to invest, but this year the exhibitors’ order books filled up much faster than expected. Many exhibitors are talking about a record level of demand at bauma 2016. And that is an extremely positive sign in this current uncertain climate.” Johann Sailer, Chairman of the VDMA Association for Construction Machinery and Building Material Machines, agrees: “bauma is the ideal platform for presenting innovative new developments, because it has a big impact in the industry around the world. Again in 2016 the world’s largest show of construction machinery will deliver impetus for further growth in our sector.”
No. 1 platform for signing orders
As well as breaking records in terms of exhibitor and visitor numbers and exhibition space, bauma is also a great place for filling the order books. Stefan Heissler, a member of the Board of Directors of Liebherr-International AG, confirms: “bauma 2016 was a tremendous success for Liebherr. We received many orders from a wide variety of different markets. In some segments our expectations were even exceeded.” For Michael Heidemann, Vice-Chairman of the Management Board of Zeppelin, noted “that bauma 2016 has once again shown everyone that it does indeed boost innovation and it has lived up to its reputation for being the leading trade fair.” Jürgen and Stefan Wirtgen, Managing Partners in the Wirtgen Group, can only agree with this assessment: “bauma as the leading trade fair has always been a kind of barometer for the industry and from the start it had a very special significance for our company. Our presentation at this year’s bauma is the most successful so far in the history of the company.” The mining section at bauma also received a very positive response in this context, as Erwin Schneller, Managing Director of SBM Minerals, reports: “bauma is very international. We had visitors from Chile to Canada, from China to Russia, from Africa to Norway. My personal highlight was that we signed up some unexpected sales at the show.”
High quality trade visitors from all over the world
There’s no doubt about it: this 31st edition of the World’s Leading Trade Fair for Construction Machinery, Building Material Machines, Mining Machines, Construction Vehicles and Construction Equipment is top of the class. Alexander Schwörer, Managing Director of Peri, agrees: “For us bauma 2016 was a tremendous success. We are very satisfied with the response and with the high quality of the trade visitors.” Also impressed was Frank W. Reschke, Sales Director and Member of the Management Board of Masa: “We are very happy with how the show went. Right from day one we were welcoming a constant stream of guests from all over the world at our booth. The quality of the trade audience is first rate, as it was three years ago, and we had some excellent business talks.”
The top platform for showcasing innovations
One other characteristic of bauma is that for the exhibiting companies it is the No. 1 platform for premiering their innovations to the trade audience worldwide. John L. Garrison, CEO & President of the Terex Corporation, emphasized: “Every three years bauma offers us the unique opportunity to meet with customers from around the world. As the largest trade show in our industry, it is a good opportunity to showcase new products and services.” And Masatoshi Morishita, Managing Director & CEO at Komatsu Europe, sums it up neatly: “We make use of the attention bauma attracts to present our innovations. This event is a milestone for the industry. It’s not only Komatsu that tries to get certain machines ready in time for bauma. This trade show really drives the entire industry forward.”
The next bauma takes place from April 8 to 14, 2019 in Munich.
Zdroj: BAUMA.DE
Kaučuk je polymerní materiál přírodního nebo syntetického původu, vyznačující se velkou pružností, tedy schopností se účinkem vnější síly výrazně deformovat a poté opět zaujmout původní tvar. Je to tedy tzv. elastomer.
Kaučuky jsou základní surovinou pro výrobu pryží, nesprávně označovaných i jako guma. Pryž vzniká z kaučuku vulkanizací, což je teplem a/nebo katalyzátory (urychlovači) podporovaná reakce vulkanizačního činidla (např. síry nebo sirných sloučenin). Ta vede ke vzniku disulfidických můstků mezi makromolekulami kaučuku a k tvorbě řídké trojrozměrné polymerní sítě. Čím déle vulkanizace probíhá, tím více můstků vzniká a tím je výsledná pryž tvrdší. Vulkanizací se obvykle zásadně zlepší vlastnosti kaučuků, např. pevnost v tahu, vratnost deformace, strukturní pevnost, odolnost k oděru, rozpustnost apod.
Přírodní kaučuk byl v Evropě znám zhruba od poloviny 18. století. Kaučukovníky se pro jeho produkci pěstovaly až do druhé poloviny 19. století jen v Jižní Americe, později i v Jihovýchodní Asii. Rozhodující pro širší využití přírodního (a posléze i syntetického kaučuku) byl vynález vulkanizace, který se obvykle připisuje Američanu Charlesi Goodyearovi a datuje se do roku 1844. Prvními synteticky připravenými kaučuky byl polyisopren (1909 v Německu) a polybutadien (1910 v Rusku). Významný byl i vynález butadien-styrenového kaučuku, který učinili němečtí chemici v roce 1935.
Zdroj: Wikipedie
Kamenivem se rozumí zrnitý (sypký) anorganický materiál přírodního nebo umělého původu, s velikostí zrna do 125 mm, který je určen pro stavební účely.
Ve stavebnictví se kamenivo používá především jako plnivo, které v kombinaci s vhodnými pojivy (hydraulickými, vzdušnými, pucolánovými) slouží pro přípravu malt a betonů. V betonu tvoří kamenivo 75 až 80 % celkového objemu a jeho hlavní funkcí je vytvoření pevné a tlakově odolné kostry, která vzniká vzájemným opřením a zaklíněním jednotlivých zrn.
V silničním a železničním stavitelství se kamenivo rovněž používá k tvorbě uměle zhutněných těles a vrstev, např. násypů, kolejových loží a vozovkových vrstev.
Vlastnosti kameniva jsou ovlivněny především jeho původem, tj. mineralogickým složením a obsahem dalších složek. Základními požadavky na kamenivo jsou především objemová hmotnost a pevnost zrn (v závislosti na konkrétní stavební aplikaci), nízká nasákavost a trvanlivost.
Škodlivinami, resp. nevhodnými součástmi kameniva do betonu, jsou zejména tvarově nevhodná, nekubická zrna (tj. zrna plochá nebo protažená, u kterých je podíl délky a tloušťky větší než 3), zvýšený obsah jemných částic (pod 0,063mm) nebo humusovitých látek, látky obsahující sloučeniny síry a zrna tvořená amorfním oxidem křemičitým, která ve spojení s cementem mohou způsobit nebezpečné alkalicko-křemičité rozpínání.
Naprostá většina kameniva používaného ve stavebnictví je kamenivo přírodní, pocházející z přírodních hornin vyvřelého, usazeného nebo přeměněného původu. Přírodní kamenivo představuje jeden z nejrozšířenějších stavebních materiálů a nejpoužívanější přírodní materiál vůbec. Celosvětová produkce drceného kameniva a štěrkopísků se v současnosti odhaduje na 16 mld. tun za rok, což představuje zhruba 50 % všech surovin těžených člověkem ze zemské kůry.
Zdroj: http://geologie.vsb.cz
Kamenivo je možno rozdělit podle celé řady hledisek (Adámek et al. 1997, Svoboda et al. 2004). Nejčastěji jde o:
přírodní - anorganické kamenivo získané těžením nebo drcením přírodních hornin. K procesu desintegrace horniny došlo fyzikálně-mechanickým procesem, a to buď přirozeným zvětráváním, nebo drcením v drtičích
umělé - kamenivo anorganického původu, které vzniklo za přispění člověka nejčastěji tepelným procesem (tavba kovů, spalování, termická expandace)
recyklované - kamenivo anorganického původu, které bylo dříve použito jako stavební materiál ve stavebních konstrukcích
těžené - přírodní kamenivo nejčastěji fluviálního (říčního), glacigenního (ledovcového), glacifluviálního (říčně-ledovcového) nebo eolického (naváté větrem) původu. Jedná se o usazené (sedimentární) horniny typu písků, štěrků a štěrkopísků, které vznikají zvětráváním starších hornin a následným transportem vodou, ledovcem nebo větrem. Těžené kamenivo se zpravidla vyznačuje zaoblenými tvary jednotlivých zrn a ohlazeným povrchem, které vznikají v souvislosti s transportem zvětralé horniny. Případný podíl předrcených větších zrn nepřesahuje 40 % hmotnosti.
drcené - kamenivo nejčastěji přírodního původu, které vzniká „umělým“ drcením větších kusů horniny a následným tříděním. Může vznikat také drcením jiných anorganických materiálů, např. vysokopecní strusky. Drcené kamenivo je zpravidla charakteristické nepravidelným, ostrohranným tvarem zrn, ostrými hranami a drsným lomovým povrchem.
těžené předrcené - kamenivo získané drcením zrn těženého kameniva o velikosti nad 2 mm s podílem drcených zrn nad 40 % hmotnosti
pórovité – kamenivo s objemovou hmotností do 2000 kg.m-3. Někdy bývá pórovité kamenivo definováno také sypnou hmotností, která nesmí přesáhnout 1200 kg.m-3. Z přírodních kameniv se jedná např. o vulkanické tufy a tufity, pemzu nebo křemelinu, jejichž význam v dnešním stavebnictví je ovšem silně omezený.
hutné – kamenivo s objemovou hmotností v rozmezí 2000 – 3000 kg.m-3. Mezi hutná kameniva patří většina těžených nebo drcených přírodních kameniv, a to protože objemová hmotnost základních horninotvorných minerálů - křemene, živců a kalcitu - se pohybuje okolo 2500 až 2800 kg.m-3. Z umělých hutných kameniv se uplatňuje zejména vysokopecní struska, hutným recyklovaným kamenivem je betonový recyklát. Hutná kameniva jsou základem většiny betonů a malt, používají se i na násypy nebo pro výrobu asfaltobetonů (vozovkových vrstev tvořených směsí asfaltu a kameniva).
těžké – kamenivo s objemovou hmotností nad 3000 kg.m-3. Z přírodních hornin mohou těžké kamenivo poskytovat některé vyvřelé nebo přeměněné horniny s vysokým obsahem tmavých minerálů, bohatých na Fe a Mg, jako jsou masivní čediče nebo amfibolity. Jejich objemová hmotnost se však pohybuje jen mírně nad hranicí definující těžké kamenivo (zpravidla nepřesahuje 3100 kg.m-3).
drobné – kamenivo o velikosti zrna do 4 mm včetně
hrubé – kamenivo s velikostí zrna 4 až 125 mm
U drobného kameniva je možno dále vyčlenit filer (kamennou moučku), což je kamenivo s velkým obsahem (minimálně 70 %) jemných částic pod 0,063 mm. Filer vzniká jako odpadní produkt při úpravě (drcení a třídění) kameniva.
Na základě velikosti zrna je kamenivo tříděno do frakcí. Frakcí se rozumí označení kameniva podle velikosti ok dolního (d) a horního (D) síta. Frakce je tedy množina zrn kameniva, které propadnou horním sítem (horní mez frakce) a zachytí se na spodním sítu (dolní mez frakce). Velikostní rozmezí frakce se zapisuje ve formě d/D. Pokud je poměr otvorů sít D/d větší než 2, potom je těmito síty definována tzv. široká frakce (např. 0/4, 4/16, 8/22, 0/32, 0/63). Úzká frakce je vymezena síty s poměrem velikosti otvorů menším nebo rovným 2 (např. 0/2, 2/4, 4/8, 8/11, 8/16, 11/22, 16/22, 32/63).
Kamenivo dodávané jako určitá frakce je vždy v daném frakčním rozmezí vytříděno pouze přibližně. Každá frakce tedy obsahuje určitý podíl zrn menších nebo větších, než je uvedené frakční rozmezí. Podíl zrn, která jsou menší než d, označujeme jako podsítné, zrna, která jsou větší než D, tvoří nadsítné.
Všeobecné požadavky na zrnitost kameniva do betonu podle ČSN EN 12620 uvádí tab. 1.
Zdroj: http://geologie.vsb.cz/loziska/suroviny/kamenivo.html
Ložiska přírodního kameniva v České republice
Na území České republiky je evidováno velké množství ložisek přírodního kameniva. Jejich geografické rozmístění je podmíněno regionálně geologickou stavbou Českého masívu a podobou dnešní říční sítě České republiky. V současnosti se roční těžba přírodního kameniva v České republice pohybuje mezi 20 - 25 mil. m3, přičemž životnost průmyslových zásob je, při současné úrovni těžby, přibližně 100 až 110 let (Starý et al. 2006).
Jako surovina pro výrobu drceného kameniva slouží všechny pevné magmatické, sedimentární i metamorfované horniny, pokud jejich technologické vlastnosti odpovídají účelu použití. Horniny musejí mít určité fyzikálně-mechanické vlastnosti, které vyplývají z jejich geneze, mineralogicko-petrografického složení, struktury, textury, druhotných přeměn apod.
Průmyslově využitelná ložiska drceného kameniva jsou rozšířena na celém území Českého masivu s výjimkou pánevních oblastí. Ve Vnějších Západních Karpatech jsou ložiska přítomna jen v omezené míře (Kužvart et al. 1984, Starý et al. 2006). Rozmístění ložisek drceného kameniva na území ČR je patrno z obr. 2.
Zdroj: http://geologie.vsb.cz/loziska/suroviny/kamenivo.html
Pískovna je povrchový lom určený pro těžbu přírodního písku. Těžba čistého písku je velmi okrajová záležitost, v naprosté většině se jedná o těžbu štěrkopísku.
Obvykle se jedná o větší relativně mělkou povrchovou jámu, jež vznikne postupným odstraněním povrchové půdní vrstvy a odtěžením případných nadložních hornin. Pískovny bývají otevírány velmi často v údolních nivách v okolí velkých řek, tedy v místech s velkým výskytem říčního štěrkopísku.
Vzhledem k hydropropustnosti písku bývají pískovny v nížinách trvale zatopeny spodní vodou a těžba po celou dobu probíhá z pod vodní hladiny. Moderní pískovny bývají v současnosti spojeny s další stavební výrobou, např. výrobou suchých maltových směsí, s výrobou betonu či stavebních prefabrikátů apod.
Vytěžené pískovny, pokud nejsou zpětně rekultivovány do původního přírodního stavu, mohou být později zatopeny vodou, čímž vznikají rekultivační jezera, tzv. písníky, a mohou sloužit zejména pro sport, rekreaci popřípadě i pro rybolov.
Některé bývalé pískovny pak také mohou posloužit i jako hnízdiště vzácných druhů ptáků (např. břehule říční). Kromě výše popsaných způsobů využití existují i další nepříliš vhodné druhy využití. Nezatopené plochy po těžbě jsou často používány jako skládky odpadu. Ve většině případů se jedná o černé skládky. Jen málo pískoven slouží jako legální skládka.
Historie
Malé plochy pískoven, tzv. písníky, vznikaly již za raného středověku při ruční těžbě písku. Tento nově vzniklý biotop umožnil např. rozšíření břehulí říčních. Velká písková jezera začala vznikat až v období socialismu. V roce 1962 bylo objeveno nejmocnější ložisko živcových štěrkopísků v našem státě u Halámek.
Těžba štěrkopísku dosahovalo vrcholu v osmdesátých letech 20. století v souvislosti s výstavbou velkých sídlišť, jaderné elektrárny Temelín apod. Těžba štěrkopísku v této době znamenala zánik velmi cenných biotopů, některých druhů rostlin, polí a luk obhospodařovaných po celá desetiletí. Útlum těžby a větší ohledy k přírodě přinesl rok 1989.
Kromě přísnější legislativy měla na útlum těžby vliv stagnace velkého stavebnictví a částečné narovnání cen surovin a pohonných hmot.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%ADskovna